Zdaniem praktyków

Poniżej prezentujemy odpowiedzi praktyków na następujące pytania:

  • Co dla Ciebie oznacza termin „Global Business Services”?
  • Jakie są korzyści pracy w sektorze dla młodych ludzi?
  • Jakie kompetencje przyszłych pracowników są najbardziej pożądane przez pracodawców?
  • Dlaczego studia GBS są dobrą inwestycją w zawodową przyszłość?
  • Jak opisałbyś pracę w firmach świadczących globalne usługi biznesowe?

Co dla Ciebie oznacza termin „Global Business Services”?

Tomasz Brzostowski, Hitachi Vantara: Nowoczesne usługi dla biznesu – czyli wsparcie międzynarodowych korporacji w zaawansowanych procesach w obszarach finansów, IT, wsparcia biznesu. Są to zadania, w których Kraków ma szanse stać się globalnym centrum kompetencji; swoistą Doliną Krzemową rynku usług.

Janusz Dziurzyński, Przewodniczący Zarządu ABSL: Określenie to, chociaż odmieniane przez wszystkie przypadki i różnie rozumiane przez różne firmy i osoby, dla mnie oznacza strategię świadczenia usług dla biznesu, która sama staje się biznesem. Rolą GBS jest również innowacja, a ponieważ GBS z definicji łączy wiele funkcji i domen biznesowych to w połączeniu z cyfryzacją ta innowacja ma szczególne znaczenie dla biznesu.

Gabriela Stanakova, Kimberly Clark: Global Business Services contribute significantly to the business by focusing on executing with excellence assigned multi-regional operations, providing meaningful information and insights, analytics and solutions, thus driving additional value to the business.

Jakie są korzyści pracy w sektorze dla młodych ludzi?

Janusz Dziurzyński, Prezes Zarządu ABSL: Sektor usług dla biznesu jest jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi gospodarki. Nowoczesny, na wskroś przesycony technologią i będący synonimem innowacji. Dlatego każdy, kto chce budować swoją karierę w takim środowisku i dynamicznie rozwijać się zawodowo powinien poważnie wziąć pod uwagę ten właśnie sektor.

Anna Berczyńska, Schaeffler, VP Talent, ABSL:  The best possible sector to start your professional career in, with the highest standards professionals of well-recognized global company brands to learn from and cave your CVs with the best experience ever.

Amway Team: Chcesz zostać programistą? A może analitykiem finansowym? Pracować w marketingu, rekrutacji, w dziale prawnym, w dziale zarzadzania ryzykiem, w obsłudze klienta?  Sektor usług dla biznesu to międzynarodowe środowisko, w którym możesz rozwijać swoje zainteresowania, umiejętności i zdobywać wiedzę. Ale przede wszystkim poznawać ludzi z różnych stron świata i reprezentujących różne kultury. 

Genpact Team: Sektor GBS to doskonałe środowisko, aby poszerzyć swoje umiejętności i talenty za pomocą ustrukturyzowanych i sprawdzonych programach z silnym naciskiem na rozwój. Będziesz miał/-a okazję rozwinąć swój potencjał i uczyć się nowych umiejętności od ekspertów z całego świata.

Jakie kompetencje przyszłych pracowników są najbardziej pożądane przez pracodawców?

Anna Berczyńska, Schaeffler, VP Talent, ABSL: Languages and higher education have always been key factors, whilst teamwork, problem solving and communication skills in a virtual workplace will thrive the most.

Łukasz Malicki, Random Forest: Obecnie obserwujemy narodziny nowej ery pracy − umiejętności twarde i cyfrowe obejmują tylko jedną stronę medalu. Komunikacja i silne umiejętności organizacyjne, a także ciekawość i umiejętność dostosowywania się do zmieniającego się otoczenia to najważniejsze cechy, których poszukują pracodawcy.

Dlaczego studia GBS są dobrą inwestycją w zawodową przyszłość?

Tomasz Brzostowski, Hitachi Vantara: Plan studiów stworzyliśmy od nowa: zespół praktyków (z 25 międzynarodowych korporacji) wraz z przedstawicielami uczelni. Celem jest kształcenie kompetencji i postaw, nie jedynie suchej wiedzy. Chcemy, aby było praktycznie i ciekawie. Będziemy uczyć wspólnie: przedstawiciele biznesu wraz z kadrą naukową. Będziemy oferować staże, praktyki jak i wsparcie ze strony liderów naszego biznesu. W sposób innowacyjny chcemy wytaczać nowe szlaki w sposobie nauczania. 

Jarosław Dudoń, Cisco: GBS to nowy rodzaj studiów − oprócz wiedzy technicznej otrzymasz zestaw umiejętności miękkich, które pozwolą Ci efektywnie pracować w każdej międzynarodowej firmie. Co ważniejsze, na każdym etapie studiów będziesz miał kontakt z biznesem, zajęcia poprowadzą praktycy biznesu, będziesz pracować nad realnymi przypadkami biznesowymi i budować relacje z ludźmi z rynku GBS. Moim zdaniem to największa innowacja w UEK od kilku lat!

Hanna Piwowarczyk, AbbVie: Jeśli chcesz dowiedzieć się jak naprawdę działa świat korporacji, co właściwie oznaczają finanse i usługi biznesowe, jeśli chcesz dowiedzieć się jak Twoja kariera zawodowa może rozwijać się z roku na rok, jakich umiejętności nasza branża poszukuje w stosunku do absolwentów i jak możesz stać się częścią rynku GBS − zapisz się na studia GBS. Studia GBS opracowaliśmy po to, aby utalentowanych w kierunku globalnych ról eksperckich, ułatwiając przejście od czynności transakcyjnych do stanowisk wymagających profesjonalnego osądu, podejmowania decyzji i ścisłej współpracy z biznesem. Wierzymy, że to nasza przyszłość i że możesz być jej częścią. Absolwenci, którzy ukończą studia GBS, będą lepiej wyposażeni w wymagane kompetencje już od początku kariery zawodowej. Chcemy pokazać praktyczną stronę globalnych usług biznesowych, co dostarczamy naszym klientom, jak to robimy, jakie mamy wyzwania, jakich narzędzi używamy w codziennej pracy, jak prowadzimy projekty. Zarejestruj się, GBS jest teraz dla Ciebie otwarte.

Michał Stępień, UBS: Ścisła współpraca pomiędzy światem biznesu a środowiskami akademickimi pozwala nam wspólnie tworzyć programy nauczania, w ramach których studenci nie tylko zyskują wiedzę teoretyczną, ale również poznają praktyczną stronę zawodów, które będą wykonywać w przyszłości. Poprzez kontakt z ekspertami i praktykami biznesu, studenci kierunku GBS zyskują możliwość poszerzania wiedzy, zdobywania nowych kompetencji i budowania relacji, które zapewnią im sukces w początkach kariery zawodowej.

Ernst & Young Team: Studia na kierunku GBS to możliwość uzyskania wiedzy teoretycznej popartej doświadczeniem praktycznym wielu międzynarodowych instytucji, które współuczestniczą w tworzeniu tego uczelnianego przedsięwzięcia. Studia na tym kierunku to odpowiednia baza dla uzyskania wiedzy i umiejętności pożądanych przez największych pracodawców przy czym otwiera wiele możliwości gdyż absolwent studiów GBS może rozwijać swoją karierę w obszarze czy branży, które są zgodne z jego zainteresowaniami.

Jak opisałbyś pracę w firmach świadczących globalne usługi biznesowe?

Amway Team: Praca w GBS to rozwój, zmiana, dynamika, wielokulturowość, to międzynarodowe środowisko pracy, które przede wszystkim oferuje możliwości, nie tylko związane z pracą. W ciągu 20 lat powstało ponad 330 tys. miejsc pracy w ponad 1,500 firmach. Te liczby pokazują jak bardzo dynamiczny jest sektor GBS.

Ewa Bryndza, IBM: Nowy, świeży, pełen wyzwań. Taki charakter ma ta praca. Jako, że świat dookoła ciągle się zmienia pracując w GBS musisz dopasować się do tych zmian. Ta praca to też świetna okazja do poznania ludzi zewsząd na świecie i zrozumienia ich kultury.