Atuty kierunku

Do głównych atutów kierunku należy:

 • współprowadzącymi zajęcia są przedstawiciele sektora GBS treści związane z realnymi wyzwaniami funkcjonowania centrów usług dla biznesu,
 • praktyki zawodowe w uznanych międzynarodowych firmach,
 • zajęcia w języku angielskim bez dodatkowych opłat,
 • elastyczność w kształtowaniu ścieżki edukacyjnej,
 • duży udział zajęć w formule konwersatoryjnej i ćwiczeniowej.

Wypowiedzi menedżerów GBS na temat oczekiwanych przez pracodawców kompetencji przyszłych pracowników:

GBS i szeroko pojęty sektor usług dla biznesu, mimo iż obecny na rynkach od ponad 20 lat, cały czas nie jest wystarczająco rozumiany, doceniany i wykorzystywany w innowacji, tworzenia przedsiębiorstw przyszłości, wręcz całych ekosystemów biznesowych. Dlatego warto pochylić się nad tym tematem i poświęcić nieco czasu na pogłębienie wiedzy, ponieważ ten rodzaj myślenia o biznesie stanowi ogromny potencjał i jest świetną inwestycją.

Janusz Dziurzyński, Przewodniczący Zarządu ABSL

Kierunek GBS to studia dające przewagę konkurencyjną, pozwalające lepiej zrozumieć sektor SSC/BPO i zbudować sieć kontaktów z ekspertami z branży, przydatną w kształtowaniu przyszłej drogi kariery.

Anna Berczyńska, Executive Director, Schaeffler Global Services Europe, VP Talents, ABSL

Plan studiów stworzyliśmy od nowa: zespół praktyków (z 25 międzynarodowych korporacji) wraz z przedstawicielami uczelni. Celem jest kształcenie kompetencji i postaw, nie jedynie suchej wiedzy. Chcemy, aby było praktycznie i ciekawie. Będziemy uczyć wspólnie: przedstawiciele biznesu wraz z kadrą naukową. Będziemy oferować staże, praktyki jak i wsparcie ze strony liderów naszego biznesu. W sposób innowacyjny chcemy wytaczać nowe szlaki w sposobie nauczania.

Tomasz Brzostowski, Vice President, Hitachi Vantara

Ścisła współpraca pomiędzy światem biznesu a środowiskami akademickimi pozwala nam wspólnie tworzyć programy nauczania, w ramach których studenci nie tylko zyskują wiedzę teoretyczną, ale również poznają praktyczną stronę zawodów, które będą wykonywać w przyszłości. Poprzez kontakt z ekspertami i praktykami biznesu, studenci kierunku GBS zyskują możliwość poszerzania wiedzy, zdobywania nowych kompetencji i budowania relacji, które zapewnią im sukces w początkach kariery zawodowej.

Michał Stępień, UBS Country Head Poland, UBS Strategic Delivery Centers EMEA Head

Gdzie znajdziesz pracę?

 • w międzynarodowych korporacjach sektora usług dla biznesu
 • w firmach branż współpracujących z sektorem usług dla biznesu
 • w administracji współpracującej z sektorem usług dla biznesu.

Korzyści pracy w sektorze GBS

 • Możliwość rozpoczęcia pracy bez wcześniejszego doświadczenia w rozpoznawalnych globalnych firmach
 • Praca w dynamicznym i interesującym środowisku międzynarodowym pracy w formule projektowej.
 • Wspieranie różnorodności i komunikacji międzykulturowej.
 • Możliwość rozwijania swojego talentu zgodnie z zainteresowaniami biznesowymi.
 • Dogodne godziny pracy i rozbudowane pakiety socjalne.

Wypowiedzi menedżerów GBS o korzyściach pracy w sektorze dla młodych ludzi:

W mej opinii jest to ciekawa, rozwijająca, dobrze płatna praca – dająca możliwość rozwijania kompetencji, które młodzi ludzie mogą wykorzystać albo w korporacji, czy też zakładaniu własnych przedsięwzięć/start-upów. Czasy prostych usług/zadań (jak call centery, wprowadzanie danych do systemu) przemijają: wykonują  je i wykonywać je będą roboty – wspinamy się po drabinie wartości dodanej – w stronę zaawansowanego wsparcia dla biznesu.

Tomasz Brzostowski, Vice President, Hitachi Vantara

GBS to najlepszy sektor do rozpoczęcia swojej kariery zawodowej, z kadrą ekspercką o najwyższych standardach, zarządzającą znanymi, światowymi markami, będącą źródłem ogromnej wiedzy sektorowej i sprofilowania Twojego CV najlepszym doświadczeniem na rynku pracy.

Anna Berczyńska, Executive Director, Schaeffler Global Services Europe, VP Talents, ABSL